BES Sigorta Hizmetleri

Bireysel Emeklilik

Yarın için yapılabilecek en güzel yatırım...

Hayatınızın ikinci baharında maddi kaygılardan uzak mutlu bir emeklilik için vakit kaybetmeden bizi arayın. Devlet katkısı ve diğer kaçırılmayacak fırsat ve cazip ödeme koşulları için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Kapsam ve Politikalar

Yıldız Sigorta’nın emeklilik döneminizde yardımcı olabileceği tüm farklı yolları görün.

İndirim

İndirimlere göz atarak Bireysel Emeklilik sigortasından nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenin.

Bir Sorunuz mu var?

Yıldız Sigorta ile Bireysel Emeklilik hakkındaki tüm sorularınızı yanıt almak için bize ulaşın.

BES Neler Sağlıyor?

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri, gelir elde ettikleri dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de koruyabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamalarını rahatça karşılayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir.

 

Bireysel Emeklilik Sistemi:

  • Bireylerin emeklilik dönemlerinde, kendi birikimleri oranında ek bir gelir sağlamaya yönelik,
  • Gönüllü katılıma dayalı, kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı bir emeklilik sistemidir.

  • Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından gözetim ve denetim altında tutulan ve özel emeklilik şirketleri tarafından faaliyetleri yürütülen,

BES, %25 devlet katkısı ile artık daha da avantajlı!

1 Ocak 2013’te başlayan yeni BES dönemiyle birlikte, artık BES daha avantajlı. Çünkü devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %25’i oranında ek katkı sağlıyor. Örneğin, hesabınıza 200 TL katkı payı yatırarak 50 TL devlet katkısından yararlanabilecek ve 250 TL’lik birikim yapabileceksiniz.

Çiftçi, ev hanımı, esnaf, memur, doktor, avukat, 18 yaşını doldurmuş herkes Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılıp devlet katkısından yararlanabilecek. Eşiniz, 18 yaşını doldurmuş çocuğunuz ve yakınlarınız için sözleşme yaparak ailenizdeki herkesin ayrı ayrı devlet katkısından faydalanmasını sağlayabileceksiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler BES ile ilgili genel içerik bilgileri olup ön bilgi verme maksatlı hazırlanmıştır. Genişletilmiş ve güncellenmiş paket bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçin.